Word lid van de Dierenbescherming!

Nieuws

10-03-2006

Vogelpest: vaccinatie hobbykippen laat op zich wachten

Na de vreugdevolle toestemming van de EU voor preventieve vaccinatie, twee weken geleden, duurt het wachten op de daadwerkelijke vaccinatie nu toch wel langer dan verwacht. En dat, terwijl Frankrijk al twee weken aan het vaccineren is. De Dierenbescherming vindt dit onbegrijpelijk, gezien het feit dat het virus letterlijk voor de deur staat. 

Het ministerie van landbouw geeft weliswaar aan volop met de voorbereidingen bezig te zijn. Het vaccinatieprogramma gaat volgens een woordvoerster van het ministerie "nog deze maand" van start. Dat is alweer heel wat ruimer geformuleerd dan de "twee tot drie weken" waar minister Veerman twee weken geleden nog over sprak. De eerste kip kan pas geprikt worden als voldoende vaccins zijn ingekocht, dierenartsen zijn ingelicht en gevaccineerde kippen via een betrouwbaar register te traceren zijn. "Met man en macht" wordt daar nu aangewerkt, aldus de woordvoerster.

Wij wachten met smart en roepen het ministerie op nog meer vaart te maken! En wat ons betreft worden niet alleen hobbykippen, maar alle kippen gevaccineerd.

« Naar vorige pagina
« Naar alle berichten uit 2006

Als donateur van de Dierenbescherming kunt u zelf bepalen waar uw geld voor wordt gebruikt. Welk bedrag ook, alle donaties zijn welkom!
Copyright © 2012 Dierenbescherming - Disclaimer - Website: Bitfactory