Nieuws
26-08-2002
« Naar vorige paginaSea Monkeys: geen speelgoed!
De Dierenbescherming krijgt diverse vragen over de levende zeekreefteitjes ‘sea monkeys’.
‘Sea monkey’s worden verkocht als speelgoed (een ‘aquarium’ met eitjes, waterzuiveraar en voedsel). Het zijn echter levende dieren die nu gebruikt worden voor vermaak. Dit is in strijd met de eigen waarde en de natuurlijke geaardheid van het dier. Daarnaast gaan de zeekreeftjes vrijwel altijd dood nadat de eitjes zijn uitgekomen. Puur dierenleed.
Het product is niet geschikt voor kinderen. Het bijgeleverde aquarium (dat overigens al niet geschikt is voor de diertjes) beschikt over een loszittende deksel. Kinderen zijn speels en zullen het aquarium constant oppakken, waardoor de kans dat het valt om omvergegooid wordt erg groot is.
Tevens moeten kinderen leren met respect met dieren om te gaan. Op het moment dat kinderen zien dat dieren bij speelgoedwinkels te koop worden aangeboden, zullen zij gaan denken dat dieren ook een soort ‘speelgoed’ zijn.
De Dierenbescherming vindt het dan ook ongeoorloofd om de eitjes aan kinderen te verkopen.
« Naar alle berichten uit 2002
In onze webwinkel vindt u een scala aan (diervriendelijke) cadeau-artikelen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan ons werk voor de dieren.




