Word lid van de Dierenbescherming!

Nieuws

28-10-2009

Hogere prijs diervriendelijk vlees geen probleem voor consument

Consumenten zijn bereid iets meer te betalen voor vlees dat diervriendelijk geproduceerd is. Het gaat dan om vlees dat tussen normaal en biologisch vlees in zit. Dit vlees is nu te koop onder het Beter Leven Kenmerk van de Dierenbescherming.

Dit blijkt uit onderzoek van het TV-programma EenVandaag onder 24.000 mensen. Zes van de tien ondervraagden willen graag vlees kopen van dieren die meer ruimte, buitenlucht en strooisel hebben gehad dan in de gangbare veehouderij. Ze zijn bereid maximaal 25 procent extra te betalen voor dit diervriendelijkere vlees. Dit vlees voldoet niet aan de strengere normen van de biologische veehouderij. Biologisch vlees is tot twee keer zo duur als normaal vlees.

Beter Leven Kenmerk
Een ruime meerderheid is tegen de intensieve veehouderij. Toch let zeventig procent bij het kopen van vlees meer op de prijs dan op het dierenwelzijn. Een kwart van de deelnemers eet regelmatig biologisch vlees. Driekwart (74%) zou wel vaker biologisch vlees willen eten, maar vindt dit te duur. Het diervriendelijke vlees met het Beter Leven Kenmerk  wordt gezien als een mogelijkheid om toch een bijdrage te leveren aan het dierenwelzijn.

Hond en kat
In het onderzoek werd ook gevraagd welke soorten vlees mensen absoluut nooit zouden eten. Hond en kat scoren hier het hoogst, gevolgd door insecten. Met het eten van konijn en hert hebben de deelnemers de minste problemen.

De volledige uitslag van het onderzoek vindt u bij EenVandaag.

 

Hogere prijs diervriendelijk vlees geen probleem voor consument
« Naar vorige pagina
« Naar alle berichten uit 2009

In onze webwinkel vindt u een scala aan (diervriendelijke) cadeau-artikelen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan ons werk voor de dieren.
Copyright © 2009 Dierenbescherming - Website: Bitfactory