Word lid van de Dierenbescherming!

Nieuws

27-11-2009

FEI-besluit werkt doping in de hand

De wereldpaardensportbond FEI staat het gebruik toe van ongeveer duizend medische substanties die tot nu toe leidden tot een wedstrijdverbod voor paarden. Omdat het gebruik van prestatieverhogende middelen voor paarden er door in de hand wordt gewerkt, vindt de Dierenbescherming dit een onverstandig besluit.

De nu toegestane middelen zijn vooral ontstekingsremmers die gangbaar zijn in de behandeling van geblesseerde paarden. Maar de middelen kunnen ook worden gebruikt om blessures of ‘echte’ doping te maskeren. Het besluit om ze van de lijst te halen betekent dus dat dopinggebruik wordt vergemakkelijkt.

Belang van het paard
Met dit besluit wordt geluisterd naar het argument dat het verbod op ontstekingsremmers medische behandeling in de weg staat.als een paard daardoor niet aan wedstrijden kan deelnemen. Echter, in plaats van de sport zou het belang van het paard voorop moeten staan; als uitsluiting noodzakelijk is dan zij dat zo. Een paard mag de noodzakelijke behandeling niet onthouden worden omdat het anders wordt uitgesloten.

Schadelijk
Overigens staat de Dierenbescherming niet alleen in haar bezwaren tegen het nieuwe beleid; 48 van de 102 nationale hippische federaties stemden tijdens de algemene vergadering van de FEI tegen het voorstel. Ook minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) heeft zich uitgesproken voor het nultolerantiebeleid dat de FEI nu loslaat. Daarbij benadrukte zij terecht dat loslaten van dat beleid schadelijk is voor het imago van de paardensport.

Blessureleed
Afgezien van de gedooghouding die spreekt uit het toestaan van deze substanties, heeft het besluit ook negatieve gevolgen voor het welzijn van paarden. Nu er tot bepaalde waardes bijvoorbeeld pijnstillers mogen worden toegediend, kunnen die worden gebruikt om een paard te stimuleren om harder te lopen of hoger te springen dan het op dat moment aan kan. Het is weinig speculatief om te stellen dat blessureleed voor paarden door dergelijke praktijken alleen maar verergert.

 

« Naar vorige pagina
« Naar alle berichten uit 2009

De Dierenbescherming krijgt geen overheidssubsidie. Zonder de steun van onze leden kunnen wij ons werk niet doen. Word dus vandaag nog lid.
Copyright © 2009 Dierenbescherming - Website: Bitfactory