Opnieuw beschermde inheemse vogels in beslag genomen

Op 2 april is door de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) op drie plaatsen gecontroleerd op het bezit van inheemse beschermde vogels. Op alle adressen werden verboden vogels aangetroffen. In totaal zijn er 18 vogels in beslag genomen.
Aanleiding voor de controles was de inbeslagname van 95 beschermde vogels bij een handelaar vorige week. Ook dit keer zijn de in beslag genomen vogels overgebracht naar een opvangadres. De drie verdachten kunnen een proces-verbaal tegemoet zien. Het ging onder andere om sijzen, barmsijzen, goudvinken, putters en vinken. De laatste waren volgens de verklaring van de verdachte 'als ei uit een nest gehaald en door zijn eigen kanaries uitgebroed'.
Op 3 april is er, in samenwerking met de dierenpolitie, een adres in Sliedrecht bezocht waar 7 niet goed geringde inheemse beschermde vogels werden aangetroffen. Ook hier is proces-verbaal opgemaakt tegen de verdachte en zijn de vogels in beslag genomen. Een aangetroffen zanglijster was het kennelijk zo zat dat hij was opgesloten, dat hij kans zag uit de transportkooi te ontsnappen en het vrije luchtruim te kiezen.
Het is in Nederland niet toegestaan om wilde vogels, die zijn gevangen in Europa, in bezit te hebben. Meer informatie hierover leest u op de website van de Vogelbescherming.