Veel vogels in de problemen door de kou
Het is een zware week geweest voor vogels die (deels) van vissen of kleine zoogdieren leven. De plassen en vijvers waren dichtgevroren en reigers en ijsvogels moesten wanhopig op zoek naar een plek waar ze nog een visje konden verschalken. De dierenambulance haalde dan ook een flink aantal verzwakte jagers op.

Voor de opgehaalde uilen kwam de hulp te laat, een aantal andere vogels worden nu flink bijgevoerd in de diverse vogelopvangen en kunnen naar verwachting binnenkort weer zelf op jacht naar een visje of muisje.

Terug naar normaal
Gelukkig voor de dieren zijn de temperaturen flink aan het stijgen en daarmee de aantallen prooidieren. En dat merkt de meldkamer direct: het aantal telefoontjes is weer geslonken naar normale aantallen voor februari.