'Rachel en Elbert passen op' dierenopvangcentrum Enschede
Kijktip!
Presentatoren Rachel Rosier en Elbert Smelt nemen in het nieuwe tv-programma 'Rachel en Elbert passen op' de zorg voor Dierenopvangcentrum Enschede op zich. Maar dat lijkt makkelijker gezegd dan gedaan! Het opvangcentrum zit vol katten, honden, vogels en knaagdieren, en het verzorgen van al deze dieren blijkt een flinke uitdaging. In de tussentijd geniet locatiebeheerder Laura van een welverdiende vakantie.
Het tv-programma is vanaf zaterdag 8 februari om 18.10 uur te zien bij de EO op NPO Zapp.
Bekijk de afleveringen later hier terug.
In de zes afleveringen van ‘Rachel en Elbert passen op’ leren de twee EO-presentatoren omgaan met de dagelijkse drukte en verrassingen van het dierenopvangcentrum. Rachel is onder de indruk: “Het was een hele bijzondere ervaring. Om al die dieren te zien zonder baasje. Ik was supergemotiveerd om voor iedereen een huis te vinden. Ik weet nu in elk geval zeker dat ik mijn volgende hond uit het dierenopvangcentrum ga halen.”

Rachel Rosier en Elbert Smelt leren in het programma om de dagelijkse zorg zelfstandig op zich te nemen. Dit houdt onder andere in: honden voeren, hokken schoonmaken, chihuahua’s inenten, een heel vrijwilligersteam aansturen en, het belangrijkste; nieuwe baasjes vinden voor de dieren. Rachel en Elbert zijn beiden erg gemotiveerd om zoveel mogelijk dieren een nieuw thuis te geven. De serie eindigt met een verrassingsfeest voor Laura en een laatste poging om alle taken op tijd af te ronden.
Kijkje achter de schermen
De Dierenbescherming is erg blij met de samenwerking met de EO. We vinden het belangrijk om te laten zien hoe hard onze dierenopvangcentra werken om opgevangen dieren zo goed mogelijk te verzorgen, te begeleiden en te herplaatsen. We zien dit programma als een mooie kans om het publiek, en zeker kinderen, een inkijkje te geven in het werk van dierenopvangcentra. Wellicht denken kijkers van het programma er in de toekomst (nog meer) over na om een dier uit een asiel in huis te nemen.
