Wereldhondendag: nog veel leed te verhelpen

Het is vandaag, 26 augustus, Wereldhondendag. Je denkt wellicht: Het is voor honden in Nederland heel goed geregeld, toch? Geen zwerfhonden, leuke baasjes, luxe manden, goed voer en ze zijn een echt onderdeel van het gezin. Dat klopt gelukkig voor de meeste honden, maar helaas is er ook nog veel leed te verhelpen.

Door: Dik NagtegaalGastredacteur

Wereldhondendag: nog veel leed te verhelpen

Gisteren was het precies 162 jaar geleden dat de Dierenbescherming werd opgericht. Toen om honden van hun werk voor de hondenkar te redden. Dat is gelukt, maar ook vandaag de dag werken we nog hard om het voor honden in ons land beter te maken. Zo lijden nog veel te veel honden onder het (door)fokken op uiterlijke kenmerken, zoals een te korte snuit, kleine schedel of verkeerde houding met pijn aan de gewrichten als gevolg. Ook is het nog niet gelukt om foute en illegale handel in puppy's uit te bannen.

Wat doen wij?

En helaas zijn er nog veel te veel honden die niet de zorg, liefde en aandacht krijgen die ze verdienen. Ze worden mishandeld, verwaarloosd, krijgen niet de medische zorg die ze nodig hebben of worden gedumpt. Het is niet eenvoudig om voor al dit leed een oplossing te vinden, maar wij doen dag in, dag uit, ons stinkende best. Voorlichting voor (aanstaande) baasjes, lobby voor betere wetten en ondertussen vangen we de honden op dit het slecht getroffen hebben. We geven ze liefde en zorg en helpen ze aan een nieuw thuis.

Teddy zoekt ervaring, geduld en duidelijke grenzen

Wat kan ik doen?

Jij kunt helpen door een thuis te geven aan een hond die dat hard nodig heeft. Een hond als Teddy die helaas verkeerd gedrag heeft aangeleerd, grommen en aanvallen om situaties naar zijn hand te zetten. Dus voor Teddy zoeken we een baasje die hem structuur, regelmaat en een consequente aanpak kan geven. Teddy en meer honden als hij vind je op onze website Ik Zoek Baas. Kun je geen hond adopteren? Deel dit bericht dan met mensen waarvan je weet dat ze wel op zoek zijn of geef honden in onze asielen een extraatje door cadeautjes af te strepen van hun verlanglijstje.

Voor asieldieren

Elk jaar vangt de Dierenbescherming duizenden dieren op in haar asielen. De Dierenbescherming doet er met haar asielwerk alles aan om deze dieren op te vangen en een tweede kans te geven. We doen dit graag, maar kunnen het niet zonder jouw hulp.

Help mee en doneer Geef een extraatje